Co warto zobaczyć w San Francisco?

Co warto zobaczyć w San Francisco?

Więzienie Alcatraz

Kolejnym z obowiązkowych miejsc w San Francisco jest wyspa Alcatraz, na której znajduje się więzienie o tej samej nazwie. To tutaj swoje wyroki odbywali tacy notoryczni przestępcy jak Al Capone, bracia Anglin czy Frank Morris. Więzienie przestało funkcjonować jako takie w 1963 roku i stało się atrakcją turystyczną. Dziś można zwiedzać jego maleńkie cele i inne pomieszczenia.

Twin Peaks, punkt widokowy na San Francisco

Jeśli chcesz zobaczyć najlepsze widoki na San Francisco, musisz wspiąć się na szczyt Twin Peaks. Są to dwa praktycznie identyczne wzniesienia o wysokości 280 metrów.

Na górę można wyjechać samochodem lub autobusem, są też wycieczki z przewodnikiem. Jednak najlepszym sposobem na przeżycie tego doświadczenia jest przejście całej drogi w górę. Przy okazji, u podnóża wzgórza znajduje się wspólnota mieszkaniowa kolorowych domów, które czynią to miejsce jeszcze piękniejszym.

Most Golden Gate

Jest to słynny most wiszący i symbol miasta. Z tego powodu jest to jedno z miejsc w San Francisco, którego nie można przegapić. Most został zbudowany w latach 1933-1937 i jest podtrzymywany przez dwie spektakularne wieże o wysokości ponad 200 metrów. Most Golden Gate można zwiedzać samochodem, rowerem lub pieszo. Zanim jednak się zdecydujecie, powinniście pamiętać, że ma on prawie trzy kilometry długości. Jego piękno można dostrzec również z daleka.

Sausalito

Sausalito położone jest nad zatoką San Francisco. Można stamtąd podziwiać fantastyczne widoki na znajdujący się tuż po drugiej stronie zatoki most Golden Gate oraz wyspę Alcatraz. Dojazd do Sausalito jest bardzo łatwy. Można tam dotrzeć samochodem, rowerem lub promem z San Francisco. Można też wynająć zorganizowaną wycieczkę.

Mission Dolore

Jest to najstarszy budynek w mieście i jest uznany za U.S. National Historic Landmark. Został zbudowany w 1776 roku przez dwóch hiszpańskich franciszkanów: Pedro Cambón i Francisco Palóu. Jest to katolicki kościół parafialny znany również jako Mission San Francisco de Asís.

Muir Woods

Jest to jeden z najwybitniejszych parków narodowych w Kalifornii. Jest to las o powierzchni prawie 300 hektarów, w którym żyją liczne sekwoje olbrzymie mające średnio od 800 do 900 lat. Jest tak ważny, że od 1908 roku został uznany za Pomnik Narodowy.

Ulica Lombard

Bez przesady można powiedzieć, że jest to najsłynniejsza ulica w San Francisco. Ulica Lombard ma tę osobliwość, że jej jezdnia, o nachyleniu 40 stopni, ma nieskończoną liczbę ostrych zakrętów. Dlatego oglądanie zjeżdżających samochodów to widowisko, które warto zobaczyć. Daje to wrażenie bycia na rollercoasterze.