4 sposoby na tanie podróże

4 sposoby na tanie podróże

Wakacje i podróże dla wielu osób oznaczają spore wydatki, jednak wszystko jest uzależnione od naszej organizacji i umiejętności planowania. Jeśli wiemy gdzie szukać oszczędności, to wakacje wcale nie muszą pochłonąć ogromnych środków. Poniżej prezentujemy cztery popularne sposoby na znalezienie sporych oszczędności podczas podróży.

1. Planowanie jest kluczem do sukcesu. Chcesz lecieć do Paryża? Obserwuj przez kilka miesięcy ceny biletów i kup je dopiero, kiedy będą w odpowiedniej promocji. Jeśli po prostu zdecydujesz się na lot do Paryża i od razu kupisz bilety bez analizy, możesz przepłacić nawet kilkukrotnie. Dodatkowo dostosuj termin urlopu do okresu, kiedy loty będą najtańsze.

2. Szukając biletów lotniczych analizuj ceny z różnych lotnisk. Chodzi tu zarówno o wylot jak i przylot. Duże miasta często posiadają kilka lotnisk. Paryż, Londyn, Maryt czy nawet Warszawa to miasta, która posiadają 2 lub więcej lotnisk. Loty na główne, międzynarodowe lotniska centralne są zazwyczaj droższe niż te mniejsze, poboczne porty lotnicze.

3. Korzystaj z porównywarek. Zarówno w przypadku podróży pociągiem, autobusem czy samolotem korzystaj z dostępnych w internecie narzędzi porównujących ceny i wyszukujących najlepsze promocje. Są do tego stworzone specjalne aplikacje, ale również dzięki wyszukiwarce Google można znaleźć ciekawe loty. Jest to szczególnie świetna opcja, kiedy nie masz pomysłu na podróż a urlop zbliża się wielkimi krokami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google „loty” i kliknąć zakładkę loty. Zobaczymy mapę świata z najtańszymi propozycjami lotów we wszystkie miejsca. Dzięki temu porównasz, który kierunek jest teraz najtańszy. W ten sposób często można znaleźć loty za 20-50 złotych do europejskich stolic!

4. Myśl o noclegu z dużym wyprzedzeniem. Warto wybierać nieco tańsze pensjonaty lub prywatne domy, które pozwalają zaoszczędzić na noclegu spore pieniądze. Jeśli zależy Ci na zwiedzaniu i podróżach, to będzie to świetna opcja. Jeśli zaś chcesz odpocząć przy hotelowym basenie z opcją all-inclusive – wybierz droższy, luksusowy hotel. Wszystko zależy od celu Twojej podróży.