Wyspa Wolin – 5 najbardziej interesujących faktów

Wyspa Wolin – 5 najbardziej interesujących faktów

Wolin to przybrzeżna wyspa, która stanowi brzeg zatoki Pomorskiej. Od pozostałej części Polski dzieli ją cieśnina Dziwna oraz Zalew Szczeciński.

Ze względu na ciekawe położenie jest ona chętnie odwiedzana przez turystów.

5 ciekawostek związanych z Wolinem

  1. Teren Wolina jest urozmaicony. Znajdują się tereny nizinne i bagniste, ale także lasy oraz morenowe wzniesienia, czy klify. Dodatkowym urozmaiceniem są małe wyspy w pobliżu wybrzeża.
  2. Głownie mieszkańcami wolina są osoby związane z rolnictwem, oraz rybołówstwem. W sezonie letnim dochody jednak przede wszystkim pobierane są z turystyki. W tym czasie ilość ludzi przebywających w mieście zwiększa się parokrotnie.
  3. Warto wiedzieć, że oprócz bliskiego dostępu do morza, można czerpać przyjemność z pobliskich jezior takich jak Łuniewo, Warnowo Zachodnie, czy Warnowo.
  4. Do najpopularniejszych miejscowości sąsiednich należą Międzyzdroje i Świnoujście, które rok w rok przyciągają mnóstwo turystów. Jeśli nie lubisz gwaru, oraz tłumów możesz wybrać mniejsze miejscowości takie jak Międzywodzie, lub Wisełka. Mają one kameralny charakter, więc spokój będzie tam zapewniony.
  5. Główną sezonową atrakcją Wolina jest Wioska Wikingów. Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie działa od 2003 roku, a jej misją jest promowanie Wolina, oraz jego rozwoju. Dzięki temu stowarzyszeniu masz możliwość obejrzenia skansenu archeologicznego, który jest rekonstrukcją zabudowy wczesnego średniowiecza. Warto przyjechać i zobaczyć wioskę Wikingów, ponieważ to jedyna okazja w całej Polsce. W sezonie można też, wziąć udział w organizowanych bitwach wikingów, oraz uczestniczyć w festynach, To jedyne takie okazje, przez cały rok.

źródło: www.wolin24.pl – portal regionalny o Wolinie