Egipt w pigułce – jak samodzielnie podróżować po tym kraju?

Egipt w pigułce – jak samodzielnie podróżować po tym kraju?

Dla każdego, kto nigdy wcześniej nie był w Egipcie, pobyt w tym kraju za niewygórowane pieniądze będzie niewątpliwie nowym i bardzo ciekawym wydarzeniem. Można podróżować na własną rękę, jednak ze względów bezpieczeństwa lepsze są jednak wyjazdy zorganizowane.

Co warto wiedzieć o podróżowaniu po Egipice?

Egipt jest krajem kontrastów – od skrajnego ubóstwa po równie skrajne bogactwo, od slamsów pełnych szczurów, śmieci, lepianek i domów z kartonu po pałace. Kraj różnic religijnych i obyczajowych. Spotkamy w nim, szczególnie w dużych miastach, kobiety nowoczesne, podejmujące naukę i pracę, ale też tradycjonalistki zakryte od stóp do głów. Czasem taka jest decyzja rodziny, szczególnie męskiej jej części, czasem wybór samej kobiety. B

ywają i takie, które mimo wykształcenia i postępowego nastawienia rodziny, z własnego wyboru poddają się prawom szariatu, czasem bardzo restrykcyjnym. Robią to z powodu oczekiwań męża lub własnych przekonań. Egipt jest też krajem oferującym turystom nieprawdopodobne zabytki sprzed tysięcy lat, piękne plaże, Morze Czerwone z jego naturalnym bogactwem, jakim są rafy, oraz nieograniczony dostęp do słońca. Każdy, kto zechce poznać ten kraj, znajdzie w nim coś dla siebie – zwiedzanie, leniwy odpoczynek na plaży, ale też sporty wodne czy miejsca rozrywki, kluby, dyskoteki, restauracje i kawiarnie.

Warto przeczytać: 5 najciekawszych atrakcji w Egipcie.

Kto nie kocha plażowego lenistwa, znajdzie wiele atrakcji i mocnych wrażeń, jak choćby nurkowanie w głąb podmorskiego świata, surfing czy wyprawa jachtem na snurfling z maseczką, rurką i płetwami. Podczas takiego rejsu najczęściej można spróbować specjałów przygotowanych przez miejscowych kucharzy oraz zobaczyć naprawdę rajskie plaże, gdzie piasek ma konsystencję mąki, a woda nieprawdopodobne barwy w odcieniach błękitu, zieleni czy turkusu.