Małe koszty, które obciążają budżet w podróży

Małe koszty, które obciążają budżet w podróży

Pamiątki

Jak można się oprzeć zakupowi pamiątek, aby mieć miłą pamiątkę z podróży? Nie jest to nic złego i nie jest to duży wydatek, który zrujnuje Twój budżet.

Problem pojawia się, gdy tracisz kontrolę i chcesz zabrać ich za dużo. Nawet jeśli chcesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi przedmiotem reprezentującym miasto, które odwiedziłeś, prawda jest taka, że jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze podczas podróży, tego typu zakupy nie pomogą Ci w osiągnięciu celu.

Dobrą radą jest uwzględnienie w budżecie podróży kwoty na pamiątki. Zanim wsiądziesz do samolotu, musisz jasno określić, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na prezenty.

Opłaty bankowe

Wiele osób nie bierze tego pod uwagę i po przyjeździe do innego kraju okazuje się, że za każdym razem, gdy wypłacają gotówkę z bankomatu lub wymieniają walutę, muszą zapłacić prowizję.

W niektórych przypadkach może to być nawet 5%, w zależności od banku, kraju i platformy, z której korzystasz. Dlatego przed wyjazdem najlepiej jest dowiedzieć się, jakie opłaty banki pobierają za korzystanie z kart za granicą.

Grzywny

Każdy kraj ma swoją własną kulturę i przepisy, dlatego bardzo często zdarza się, że turyści robią rzeczy, które łamią prawo, a w końcu płacą karę, ponieważ nie są tego świadomi.

Jest to wydatek, którego być może nie brałeś pod uwagę, ale teraz, gdy już o nim wiesz, możesz podjąć działania, aby nie przytrafił się on Tobie.

Zalecenie polega na sprawdzeniu, jakich działań należy unikać. Na przykład w Japonii nielegalne jest używanie inhalatorów do nosa, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obraźliwe jest całowanie partnera w miejscu publicznym, a w Trynidadzie i Tobago zabronione jest noszenie odzieży maskującej. Dlatego przed podróżą warto zasięgnąć informacji, a uniknie się sytuacji, w której można zostać ukaranym mandatem.

Kawa

Zaskoczony?  Wyjaśnijmy to na jasnym przykładzie: wyobraź sobie, że wyjeżdżasz na tydzień na wakacje i w tym czasie codziennie rano kupujesz kawę dla siebie i dla partnera, a po południu to samo. Mówimy tu o 4 kawach dziennie, czyli 28 w ciągu siedmiu dni. Czy widzisz, ile możesz wydać na zwykłą kawę? Nie chodzi o to, aby przestać sobie dogadzać, ale o to, żeby być świadomym tego, ile wydajemy, gdy to robimy. W ten sposób unikniesz późniejszej niespodzianki, że wykorzystałeś więcej pieniędzy, niż planowałeś.

1 thoughts on “Małe koszty, które obciążają budżet w podróży

  1. Trafne spostrzeżenia – kawa, napoje i woda to kompletnie zbędne wydatki, które są przecenione na mieście

Comments are closed.