Wakacje w pandemii.

Wakacje w pandemii.

Wakacje i pandemia – te dwa słowa zdecydowanie nie idą w parze. Jednak dziś, w rzeczywistości, która nas otacza, trzeba je pogodzić. Każdy z nas musi odpocząć, zwłaszcza psychicznie, zwłaszcza w tym szczególnym czasie.

W normalnych warunkach zorganizowanie sobie wakacji – czy raczej zlecenie zorganizowanie naszych wakacji w wybranym biurze podróży, to nic trudnego. Wystarczy wybrać interesujący nas kierunek, dogodny termin, określić budżet i udać się do biura podróży. Tam spośród wielu ofert wybrać najciekawszą i gotowe! Świat stał dla nas otworem!

Ale dziś… Dziś to co innego. Zamknięte hotele, restauracje, kina, sale zabaw dla najmłodszych. Dziś zorganizowanie sobie wakacji to nie lada wyzwanie. Na początek trzeba się zorientować, dokąd i czy w ogóle można się przemieszczać. Nie chcąc ryzykować napotkania zamkniętych granic i odwołanych samolotów, najbezpieczniej będzie wybrać miejscówkę w kraju. Znajdźmy spokojne miejsce, gdzie można wynająć domek (wtedy nie ma ryzyka zamknięcia hoteli i nie ma ryzyka mijania się z innymi gośćmi na hotelowym korytarzu).

Niektórzy właściciele oferują także wyżywienie: turyści wybierają dania z karty, a obsługa dostarcza posiłki do domku. Wakacje to odpoczynek, więc ciche miejsce z dala od miasta jest idealne. Blisko lasy, pola, czy jezioro – brzmi interesująco? Trasy spacerowe, mało uczęszczane szlaki turystyczne. Nie będzie kłopotu ze znalezieniem takich ofert, takich miejsc jest w Polsce dużo. Teraz możemy je odkryć, nie goniąc po zatłoczonych miastach, zabiegani i zdyszani zwiedzając kolejne zabytki. Pomniki przyrody też są super. Jeśli ktoś lubi aktywny wypoczynek, znajdzie miejsce w pobliżu licznych tras spacerowych. Jeśli lubimy czytanie książek w hamaku, wybierzemy obiekt z pięknym, dużym ogrodem. Pozostaje nam określić termin i zmieścić się w budżecie.

Zarówno dorośli jak i dzieci będą takimi wakacjami zachwyceni. Zmiana otoczenia, możliwość bliskiego obcowania z przyrodą, pobycie w ciszy to dla każdego – małego i dużego – balsam dla duszy.