Czy warto wybrać się na wakacje z biurem podróży?

Czy warto wybrać się na wakacje z biurem podróży?

Opinie na temat biur podróży są różne. Jedni są zachwyceni z wakacji, których nie muszą planować, inni twierdzą, że sami są w stanie zaoszczędzić dużo większe pieniądze. Prawda jak zwykle leży po środku, jednak jeśli wiemy jak korzystać z ofert biur podróży, wycieczek fakultatywnych to dla wielu z nas biuro podróży może być idealną opcją.

Nie musisz planować, rezerwować i przede wszystkim znać języka!

Największa zaletą wyboru wakacji z biurem podróży jest brak konieczności planowania. Nie musimy rezerwować lotów, pokojów hotelowych, wybierać ofert, kupować biletów na podróż z lotniska do hotelu. Dodatkowo jest to świetna opcja dla osób słabo znających język obcy, bo w sumie z nikim nie muszą rozmawiać. Wszystko załatwimy w biurze z agentem, który wszystko dokładnie nam przedstawi i wyjaśni.

Jak tanio kupić wakacje z biurem podróży?

Jeśli chodzi o ceny, to wakacje z biurami podróży są bardzo atrakcyjne. Najlepiej planować takie wakacje albo z dużym wyprzedzeniem w opcji first minute (3-6 miesięcy do przodu) jeśli mamy wybrany kierunek, lub last minute (tydzień lub kilka dni na przód), jednak przy wakacjach last minute trudno będzie upolować ulubiony kierunek i trzeba będzie zadowolić się często innym hotelem lub wybrać inny kraj podróży. Często na wakacje do Egiptu, Grecji, Turcji a nawet Hiszpanii można w dobrej promocji polecieć za 1000-2000 złotych na tydzień i mieć wakacje all-inclusive! Bardzo często sumując wszystkie koszty, wakacje zagraniczne są tańsze niż te w kraju.

Wakacje bez biura podróży to tylko złudna oszczędność?

Biura podróży mają podpisane umowy z hotelami i mają dzięki temu atrakcyjne ceny. Oczywiście samemu jesteśmy znaleźć oferty jeszcze tańsze, jednak prywatny wynajem czy przydrożne pensjonaty to zupełnie inny poziom niż 4-5 gwiazdkowe hotele z pełnym wyżywieniem, alkoholem i aquaparkami. Dodatkowym atutem biur podróży jest fakt, że płacimy z góry i w cenie mamy wszystko – podróż, nocleg, wyżywienie, alkohol, wstęp na basen, leżaki a nawet zaplanowane wcześniej wycieczki fakultatywne. Przy wyjeździe samodzielnym koszty noclegu i podróży to dopiero początek. Do tego dochodzą zakupy, wyżywienie, podróże autobusem i komunikacją miejscą pomiędzy lotniskiem, hotelem i atrakcjami. Tak więc pieniądze będą znikać z portfela bez przerwy i oszczędność może okazać się złudna.